Planinarsko društvo Sveti Rok - Sveta Nedelja

Naša planinarska staza

Na sastanku Upravnog odbora Društva održanog u srijedu, 19. veljače 2014. godine prihvaćeno je održavanje puteva prema ponudi Komisije za planinarske puteve HPS-a.

Odlučeno je:
Prihvaćamo održavanje planinarskih putova na Južnom Velebitu broj 13.02.08. Saljev kuk i 13.02.09. Križac - Šugarska duliba, opisanih u Popisniku planinarskih putova HPS.

Krenuli smo u prvu markacističku akciju čim nam je vrijeme dopustilo i uvidjeli da smo zagrizli u tvrdi zalogaj. Ali, to nam se dopalo! Staza je zahtjevna i kada je očišćena i označena, a koliko je tek zahtjevna možete vidjeti iz naših kratkih izvještaja. Vremenske prilike, uz udaljenost od naših domova, su dodatan faktor težine. Na trećoj akciji nismo mogli zbog bure niti doći u mjesto Križac. Čekali smo da se bura smiri i da nas policija propusti!

Bez obzira na sve, taj rad nas veseli i pruža nam zadovoljstvo i kada ovu stazu savladamo primit ćemo se posla oko neke druge. A dok smo na ovoj, iskoristit ćemo priliku i okupati se u moru.
Zar to nije najbolji spoj - Velebit i Jadransko more, i da ne zaboravim, dobri ljudi u Križcu.

Podaci o planinarskom putu

Film - markiranje